Чи можна взимку використовувати ретиноїди? Що потрібно знати про зимовий догляд шкіри

Чи можна взимку використовувати ретиноїди

Поки ми дихаємо зимним повітрям, потім із насолодою гріємось у зігрітому батареєю приміщенні або під гарячим душем, наша шкіра потерпає. Від холодного вітру, потім сухого теплого повітря в оселі та жорсткої гарячої води, ще й від порушення водного балансу…У дзеркалі бачимо, як шкіра почервоніла, стала грубішою або навіть лущиться – і нерідко навіть та, що схильна до жирності. Яким має бути зимовий догляд за шкірою обличчя та як при цьому не нашкодити їй – розберемось.

Принципи зимового догляду за обличчям

Вибір засобів для догляду за шкірою в зимову пору, звісно залежить від стану шкіри, її типу та проблематики. Але є загальні правила: 
  • живильний продукт наносимо вранці, зволожуючий – на ніч;
  • звертаємо увагу на склад. Бажано, щоб там були олії ( жожоба, макадамії, авокадо, какао, каріте), вітамін Е, жирні омегакислоти 3, 6, 9. Також зволожувальну дію мають гіалуронова кислота та екстракти молозива;
  • крем наносимо на пізніше, ніж за годину до виходу, інакше він не вбереться повністю, а контактуючи з морозним повітрям, може спричинити мікротріщини;
  • підтримуємо шкіру не лише ззовні, а й зсередини: поменше гострої їжі, алкоголю, побільше жирної риби, горіхів і насіння.

Ретиноїди для шкіри

Чи можна в зимовий сезон використовувати ретиноїди для обличчя? Так, адже зима – саме той час, коли б’юті рутину треба зміцнити сильними активами. Чому саме ретиноїди? Тому, що, як уже було сказано вище, в холодну пору шкіра схильна до пересихання, в’ялості, тьмяності та подразнень. А косметичні ретиноїди працюють саме на стимуляцію колагену та еластину, які відповідають за відновлення та пружність шкіри. Ретиноїди – це похідні вітаміну А, які сприяють оновленню клітин епідермісу, повертають шкірі сяйво та здоровий вигляд. Ці речовини направду можна назвати універсальним засобом з догляду за шкірою. Ось проблеми, які під силу б’юті рутині з ретиноїдами:
  1. акне та рубці після них;  
  2. жирний тип шкіри;
  3. тьмяний тон обличчя;
  4. вікова пігментація;
  5. зморшки.
  6. лущення та сухість;
  7. в'ялість;
  8. розширені пори;
  9. купероз та еритема.
Важливо зауважити роль ретиноїдів у лікуванні акне: вони зазвичай є основною лінією ефективної терапії. Їх потужні протизапальні можливості допомагають зменшити кількість комедонів і запалення, попереджують появу нових висипань і сприяють появі здорових клітин. На відміну від інших популярних речовин, ретиноїди мають науково доведену дію, а після нанесення на шкіру активно працюють впродовж 72 годин. Проте, результатом можна буде тішитись лише за 3-4 тижні постійного використання. Як для покращення стану шкіри взимку, anti-age терапії, так і для лікування акне застосування цих потужних речовин вимагає окремих правил:
  • вводити в догляд ретинол поступово, починаючи з 1 разу на 3-4 доби з подальшим збільшенням частоти;
  • наносити засоби з ретиноїдами лише на суху шкіру та тонким шаром, інакше можна спричинити подразнення;
  • накладати засіб лише ввечері, а вдень обов’язково користуватись SPF не менше 30-ти, навіть впродовж місяця після закінчення лікування – інакше замість очікуваного результату можна отримати неочікувану пігментацію;
  • пам’ятати, що ретиноїди не можна поєднувати з косметикою, яка містить гліколеву, молочну, мигдальну, саліциловою та аскорбіновою кислотою. Натомість гліцерин, гіалуронова кислота, ниацинамид, керамід, пантенол посилять роботу на результат.  
Якщо дотримуватись цих простих вимог, б’юті-засоби з ретиноїдами стануть вашою справжньою знахідкою в догляді за шкірою. Тим більше, що холодна пора – ідеальний для цього час.

frame frame
close