Міфи про акне — що правда, а що вигадка

Міфи про акне що правда, а що вигадка

Скільки тільки методів “лікування” спробували ті, хто страждає на акне. На жаль, такі експерименти над собою не лише не приберуть висипання, а й можуть заподіяти шкоди здоров’ю. Розберемось у популярних міфах про акне та трохи підвищимо медичну грамотність.  Існують такі міфи про акне:

Міф 1. Прищі акне виникають через брудну шкіру.

Це не так. Догляд за шкірою лиця при акне відіграє важливу роль, однак акне — це захворювання шкіри, що виникає через некоректну роботу сальних залоз. Насправді надто сильне чищення шкіри або очищення агресивними милом чи хімічними речовинами подразнює шкіру, пошкоджує гідроліпідний бар’єр, призводить до зневоднення, тим самим погіршуючи перебіг акне. 

Міф 2. Після народження дитини акне пройде автоматично.

Акне найчастіше виникає у підлітковому віці. Причиною є стрімке зростання чоловічих статевих гормонів (андрогенів) характерне для цього віку. Під впливом статевих гормонів сальні залози починають активно працювати та виробляти надмірну кількість шкірного сала, що може призвести до появи прищів. У дорослому віці гормони стабілізуються і проблема наче проходить сама собою. Але з віком акне проходить не у всіх. До того ж бувають випадки, коли акне з’являється вперше вже саме у дорослому віці.   Тому підхід “народиш — пройде” не може бути методом лікування акне, адже висипи акне можуть бути й у людей, що вже мають не одну дитину. 

Міф 3. Висипання пройдуть після початку статевого життя.

Початок статевого життя не впливає на причину висипання акне.

Міф 4. Висипання — це проблеми одного з органів ШКТ: печінки, кишківника тощо. 

Взагалі методи лікування, які мають один чарівний супервихід - “причина лише в цьому”, “зроби лише ось це і все буде добре” - є сумнівними.  Насправді акне — це хронічне захворювання шкіри. Тому, якщо ви будете дослухатись різних неперевірених теорій та користуватись хаотичними порадами, результат буде непередбачуваний. Радимо проблеми зі шкірою лікувати під наглядом дерматолога. Лікар/ка підходить до вирішення проблеми системно та послідовно, тоді і знайти причину захворювання буде легше, і вирішити її відповідно реальніше.  

Міф 5. Використання косметики провокує появу прищів. 

Саме використання косметики не є причиною появи акне, але неправильний підбір косметики може погіршувати перебіг акне. Підбирайте косметику, яка не містить у складі олію, вона не забиває пори. І звісно не забувайте щоденно видаляти макіяж. 

Міф 6. Висипання виникають через неправильне харчування.

Немає універсальної дієти, яка б допомогла всім вилікувати акне. Проте помічено, що вживання солодощів, фастфуду, солодких газованих напоїв та молока може провокувати висипи. Дієта не може вилікувати акне, лише покращити чи погіршити її перебіг. Звичайно, якщо ви помітили, що після вживання якихось продуктів збільшуються висипання, тоді є сенс відмовитись від нього на деякий час.   Усі вищеперераховані підходи у вирішенні проблеми акне насправді не є лікуванням, лише чиєюсь думкою. Чим лікувати акне та з чого почати лікування акне залежить від ступеня тяжкості захворювання, площі ураження та наявності рубців. Як лікувати акне саме у вашому конкретному випадку, має рекомендувати виключно лікар/ка.

frame frame
close